Jedno poslijepodne (1957.)
| Jedno poslijepodne | |
|---|---|
| Redatelj | Zvonimir Bajsić |
| Scenarist | Zvonimir Bajsić |
| Glavne uloge | Mila Dimitrijević Viktor August Beck |
| Studio | Televizija Zagreb |
| Distributer | Televizija Zagreb |
| Godina izdanja | 20. siječnja 1957. |
| Država | |
| Jezik | hrvatski |
| Žanr | drama |
| Profil na IMDb-u | |
Jedno poslijepodne je hrvatska televizijska drama emitirana 1957. godine u režiji Zvonimira Bajsića. Drama je televizijska adaptacija radio drame Soir iz 1938., francuskog književnika Paula Vialara. U glavnim ulogama pojavili su se Mila Dimitrijević i Viktor Bek. Bajsić je istu dramu prethodno postavio i u radijskoj formi, emitiranoj 12. svibnja 1954. na Radio Zagrebu, s istom glumačkom postavom. Film je premijerno prikazan 20. siječnja 1957. na Televiziji Zagreb.[1]
Drama ima poetski i lirski ton, ispunjena uspomenama i tihom melankolijom propuštenih prilika.
Radnja
Dvoje osamljenih starijih ljudi, slučajno se susreću nakon mnogo desetljeća na klupi u pariškom Luksemburškom parku. Oboje su tijekom godina nosili uspomenu na davni susret i gajili nadu da će se ponovno sresti. Kada se to konačno dogodi, prisjećaju se prošlosti, svojih sjećanja i osjećaja koje su nosili. Ipak, sada, u trenutku stvarnog susreta, shvaćaju da je vrijeme nepovratno prošlo, da se više ništa ne može promijeniti te se oboje vraćaju svojoj osamljenosti.[2]
Glumačka postava
- Mila Dimitrijević kao starica
- Viktor Beck kao starac
Izvori
Literatura
ime• Nepoznat parametar:
izdavač• Nepoznat parametar:
author-link• Nepoznat parametar:
prezimeVanjske poveznice
- Jedno poslijepodne u internetskoj bazi filmova IMDb-a